fbpx

Svatební obřady začínají být velmi žádanou formou svatby a skutečně nádhernou oslavou lásky a partnerského spojení. Jeden z velkých benefitů je ČAS neb pro pár se děje velká věc a je potřeba jim dát dostatek času uvědomit si, že vstupují do nové fáze vztahu a také si uvědomit jejich vnitřní záměry, která pro manželství někde hluboko uvnitř mají. Čím dál vice je umožněno spojení oficiálního obřadu a rituálu. Jsou to poté prožitkem protkané nezapomenutelné chvíle pro celou rodinu a všechny přítomné.

Svatební rituály většinou vedu v páru, aby byl zastoupen  jak ženský, tak i mužský princip. 

Před každým svatebním obřadem se sejdeme jak s nevěstou tak ženichem a vyjasňujeme si vzájemná očekávání a přání. Někdy jsou součástí obřadu také děti, je potřeba je jemně integrovat do dění na místě. Nejkrásnější svatební obřady jsou dělané venku. Ale jakékoliv místo, které je pro pár důležité je v pořádku. Obřady mohou být připravené vice civilně a více v rodinném kontextu, nebo je možno do rituálu pozvat živly, energii Boha a Bohyně a dopřát si podporu Země a Nebe. Na přání připravuji také čarodějnický obřad svazování rukou. Je potřeba, aby oba zamilovaní byli v souladu s tím, co se na místě bude dít a otevřely se tomu, že je to jiné a přesto pro lásku žehnající. 

Někdy si žena I muž dopřejí předsvatební rituál neboli taková předsvatební zastavení. Muži chodí často do přírody a na své jednodenní nebo I několikadenní vision questy o samotě nebo jsou doprovázeni svými kamarády na jízdu známou jako “loučení se svobodou”. Ráda bych tady udělala jazykovou korekci a řekla, že svou vnitřní svobodu si každý bereme s sebou do manželství, takže já tomu ráda říkám “předsvatební rituál”. Rituál pro nevěstu ženy rády využívají jako svůj čas spočinutí v ženském kruhu, přicházejí si pro podporu  blízkých žen a něco v nich z toho “starého” já skutečně umírá. Je to nesmírně potentní čas uvědomit si, co končí, co začíná.

Skutečně páru začíná na nějaké úrovni nový život. Ikdyž jsou spolu již několik let.  Posvěcení manželským slibem vztah na mnoha subtilních úrovních mění.  Během obřadu a času příprav na rituál nevěsty a ženicha si můžete uspořádat myšlenky, všechny nevyřčené a bolavé věci či obavy pojmenovat, říct a tím je nechat být. Je v pořádku cítit strach. Je v pořádku cítit nejistotu, Je v pořádku cítit naprosté odevzdání. Když si v myšlenkách nebo i během rituálu v rámci nějakého sdílení projdete vzpomínky od počátku vašeho vztahu až doteď, dojde vám, že vstupujete na nové území vašeho vztahu a jste připravení jít zase o kousek dál a hlouběji. Nezáleží ani tak jestli se vdáváte poprvé nebo poněkolikáté. Vždy opouštíte dosavadní způsob fungování vztahu a na velmi hluboké úrovni dáváte na vědomí, že jste nyní připravena vytvořit (opět) posvátný sňatek manželský.

Více o svatebních rituálech, kde se můžete inspirovat v praktickém online průvodci pro všechny budoucí novomanžele, kteří by chtěli svatbu jinak: SVATEBNÍ RITUÁLY

Svatební booklet

Věřím, že svatba by měla být osobní prožitek tvořený na míru partnerům a celé rodině, vědomá oslava lásky, rozhodně ne kompromis. Rituálem vytváříme pole lásky, které má potenciál proměnit každého účastníka obřadu. Podoby rituálu mohou být různé, civilní nebo více šamanské. Na všem se předem domluvíme tak, aby to byl pro vás krásný, nezapomenutelný zážitek. Stáhněte si svatební booklet.