fbpx

Ohlédnutí za rokem 2022

Každý rok na zimní slunovrat si z tarotu tahám roční kartu. Je to tradice, kterou jsme si asi před dvaceti lety ustanovily s kamarádkami čarodějkami a kupodivu mě baví dodnes. Zasvětila jsem do ní několik mých dalších přátel, přítelkyň, žen z kruhů a samozřejmě svou rodinu. Loňský rok 2022 byl pod patronací karty SÍLA. Zajímavé je, že až zpětně viděno sílu skutečně vidím a vnímám. Až s tímto poctivým ohlédnutím vidím, že jsem udělala zase kus práce, tvořila srdcem a přijala dary spojené s tehdejší slunovratovskou věštbou. 

Nemám to slovo ráda. Je takové „velké“. Definitivní. A současně se celým rokem táhlo téma stoupnout si do svých darů. Přijmout i to velké, co se mi nabízí, co mám pocit, že nemohu, předčím se zmenšuji a kde jsem si svou královskou korunu občas měla chuť nasadit nakřivo. Ke konci roku ke mně přišel nádherný léčitelský křišťál. Vnímám, že „má“ práce není má a dostává se do úplně jiných obrysů. Je téměř neviditelná, přitom obyčejně lidská, s velkou pokorou k tomu, co  nás přesahuje, u čeho smím být…je hluboká jako oceán, nádech v těle tvořící a jemností vonící. A to vše díky každému dílku roku 2022. 

A v čem byl pro mě výjimečný?

 • Dopřála jsem si svůj osobní rituál zavinování a překrásný narozeninový rituál s velkou oslavou v přírodě k příležitosti svých 40. narozenin.
 • Se svým mužem oslavila 10 let od seznámení a provedla ho v kruhu přátel narozeninovým předělem jedné dekády.
 • Otevřela jsem další ročník Školy ženských rituálů, kde jsme se po dobu jednoho roku 6x sešly a prošly významné archetypy v ženském životě, prožily důležité rituály a na posledním setkáním integrovaly vše prožité skrze rituál hvězdy.
 • Do rituálního světa jsem s hrdostí poslala 22 úžasných ceremonialistek. 
 • Organizovala jsem a účastnila se dvou výcvikových týdenních modulů Somatic Experiencing jako členka týmu, organizátorka a posluchačka
 • Rozepsala jsem novou knihu pro rodiče a děti týkajících se pohanských svátků a společně s kamarádem jsme dali dohromady nádhernou mytologickou pohádku. 
 • Hledali a našli jsme školu pro naši dceru. Obě děti poprvé vstoupily do školy a nepravidelně i do školky.
 • Natočila jsem a spustila online kurz Základy rituálů s velice jasnou osnovou, záměry, povídáním o živlech, oltářích, měsíčním cyklu a důležitosti rituálů v životě
 • Začala jsem zase spolu-pracovat! S Loona Academy na novém facilitátorském výcviku pro ženy, s úžasnou grafičkou na svém instagramovém účtu, se svým dream týmem na víkendech Školy rituálů, s dlouholetou kamarádkou na různých textech. Svým povídáním jsem přispěla do několika online kongresů, hostovala jsem na Healing festivalu a o rituálech přednášela na Ecstatic day a Coco Event v Praze. 
 • Provázela jsem více než 18 konzultací jen k rituálům, provedla páry skrze dvě rituální svatby, pro tři ženy jsem vytvořila tři osobní rituály mateřství, tři velmi osobní magické rituály na míru, několik rozchodových rituálů pro ženy a jeden společný rituál zavinování. 
 • Dopřála jsem si čtyřdenní ajurvédský retreat ve Svaté Kateřině a týdenní facilitátorský výcvik Probouzení posvátného těla, tři týdny s rodinou na milované Krétě a mnoho dalších menších výletů s kamarádkami a dětmi.
 • Pořádala jsem privátní partnerský čtyřdenní Slow Sex retreat s úžasnými lidmi a našimi přáteli. Jen ta síla sdílení byla obrovsky léčivá.
 • Pro svou dceru jsem uspořádala narozeninový rituál, pro vyvdanou dceru jsem vedla malinký rituál menarche, čarovala na školkové oslavě Beltine, pořádala slunovratovskou spirálu pro rodiče a děti u nás na zahradě a naučila svoje děti zpívat nazpaměť gayatri mantru 🙂
 • Ke konci roku jsem ukončila hostování v Akademii Libchavy s vděčností, že jsem mohla prostory Akademie využít i pro své semináře. Nyní se naše cesty rozcházejí především kvůli mé pracovní kapacitě.
 • Začala jsem znovu pravidelně s jógovou a meditační praxí, zase se po dětských buzeníčkách naučila spát více hodin v kuse a s manželem jsem opět zavedli pravidelně nepravidelné lovers meeting a potřebné bezdětné víkendy. Zahájila jsem účast na mastermind ženské mini skupince pro své osobní a pracovní témata.

Spousty dalšího jsem určitě zapomněla. Ale to nevadí. Teď si dělám svůj osobní prostor na to nové, co se bude chtít dít. To nové, co si přeji přitáhnout si do života a v lehkosti pozvat k sobě. 

Ať se nám všem daří poznat svou jedinečnou esenci, být více a více v lidskosti a pečovat o sebe, svou rodinu, své přátelé, svou komunitu. Spolu za jeden provaz i v dalším roce 2023.